znak Předboj

Obecní policie v září: Přechod pro chodce není parkoviště

Nemyslím, že se zlým úmyslem, ale pro jeho neznalost a ignoranství byla právem udělena pokuta řidiči, který stál na přechodu pro chodce na Hlavní ulici. O dalších zářijových událostech si přečtěte uvnitř článku.


"Úspěšní" byli tentokrát strážníci i při lapání řidičů nedodržujících nejvyšší povolenou rychlost v obci. Nejvyšší překročení ale bylo o 12 km/h, což zase není tak vysoké číslo. Trend zpomalení dopravy tak snad narušen nebyl. Tím spíš, že i rychleji jedoucí řidiče tentokrát strážníci pokutovali.

Pokuty, byť v nijak závratné výši se dočkala i řidička, jejíž vozidlo hlídka načapala na trávníku, napomenut byl řidič parkující pro změnu na chodníku.

Za pozornost ale jistě stojí bdělost Předbojáků, kteří v září ve dvou případech nahlásili pohyb podezřelých vozidel v obci. V jednom případě si mladík pravděpodobně jen užíval radosti z jízdy, ale prolustrování druhého, který se strážníkům přiznal, že je hledačem železného šrotu, se může v budoucnosti ukázat jako užitečné.

V souvislosti s otevřením prodejny potravin v Krátké ulici pak strážníci v průběhu září monitorovali situaci v její blízkosti a napomínali neukázněné zákazníky. V současné době obecní úřad ve spolupráci s obecní policií a dopravním expertem řeší stabilizaci situace v okolí obchodu.

-sob-

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies