znak Předboj

Obecní policie v květnu: Rychlost není problém?

V průběhu května proběhlo několikeré měření rychlosti vozidel na příjezdových komunikacích do obce, včetně sčítání celkového počtu projíždějících vozidel. Výsledek je v zásadě povzbudivý, jen ve dvou případech řidiči překročili rychlost (a rovnou zaplatili blokovou pokutu).


V obou případech přitom řidiči jeli rychlostí lehce přes 60 km/h, nešlo tedy o žádné vyložené závodníky. Vzhledem k tomu, že celkem strážníci napočítali 326 automobilů, překročení rychlosti se týká 0,006 % z nich. Povzbudivý výsledek. A pro jistotu doplňuji, že měření probíhalo i v ranní a odpolední špičce.

Již tradičně strážníci napomínali řidiče neukázněně parkující v obytných zónách a na autobusových zastávkách. Vzhledem k tomu, že jsme ale opět zaznamenali stížnost na "ucpání" příjezdové komunikace ke školce. Požádali jsme obecní policii o zostřenou kontrolu v této oblasti. Je až s podivem, kolik zákazníků předbojského koloniálu a trochu překvapivě i rodičů našich nejmenších Předbojáků ignoruje dopravní značku "zákaz zastavení" jen kvůli ušetřeným několika desítkám kroků a sekund.

Odchyt psa se v květnu nekonal, ale přesto strážníci narazili na jednoho malého "utečence". Asi pětiletý chlapec seděl na chodníku v křižovatce ulic Hlavní a Ke Tvrzi. Naštěstí během několika minut dorazila jeho maminka, které neposeda stačil utéct, než zaplatila útratu v restauraci. Strážníci ženu napomenuli.

Z ostatní květnové policejní činnosti stojí ještě za zmínku dohledání osob, které znečistily komunikaci v ulici Ke Tvrzi, a kontrola jejího úklidu, dále zdokumentování a pomoc při likvidaci další z černých skládek, tentokrát u silnice směrem na Bašť, a konečně dohledání majitele vozidla, které stálo podezřele dlouho u rybníka. Předseda předbojského rybářského spolku pak mohl dotyčného pána kontaktovat a dohodnout s ním odstranění automobilu z katastru obce.

-sob- 

Diskusní fórum

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies