znak Předboj
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dopravní opatření, ulice Hlavní

Dopravní opatření, ulice Hlavní 21. srp 2016 21:37 #39

  • sob204
  • Avatar uživatele sob204
  • Offline
  • Příspěvky: 20
Na žádost paní Machové zveřejňujeme její sdělení ze dne 4. srpna a reakci na něj:

Paní Příšovská , upozorňuji na nebezpečnou dopravní průjezdnost ulicí Hlavní od kapličky směrem na Prahu a opačně.

Provoz na tomto úseku se velmi navýšil a rychlost není tady kontrolovaná, jak tomu bylo v minulosti . To přináší velký problém ohledně bezpečnosti všech obyvatel, kteří se nastěhovali do ulice Pod Kapličkou a Východní stráň. Možnost přechodu ulice Hlavní do výše uvedených ulic je stále více problémová. Protože těžko se ohlídá rychlost aut, motocyklů a nákladních vozidel projíždějících velkou rychlostí v tomto úseku, žádám o řešení této situace např. vybudování přechodu pro chodce a zpomalovací pás u křížení ulic, aby byla zabezpečena ochrana obyvatel, kteří bydlí v této lokalitě.

4.7.2016

prosím o zveřejnění mého sdělení a odpovědi na něj na internetové stránky Předboje

Machová Ivana
Hlavní 149
Předboj

ODPOVĚĎ:

Dobrý den paní Machová,
děkujeme za upozornění, kterým se zabýváme a i nadále budeme zabývat.
V brzké době budeme na základě odsouhlaseného povolení dopravním odborem MěÚ Brandýs nad Labem realizovat posunutí dopravního značení začátku a konce obce tak, že by řidiči měli snižovat a nebo dodržovat rychlost v obci již o cca 40 m oproti stávajícímu značení. Krom tohoto na konci ulice Hlavní směrem ke státní silnici č. I/9 dojde i k posunu ostatního stávajícího dopravního značení začátku a konce obce směrem do extravilánu a k obnovení nástřiku přechodů pro chodce na našich místních komunikacích.
Dále jsme prostřednictvím Obecní policie Líbeznice podali žádost Dopravnímu inspektorátu o rozšíření povolení měřených úseků rychlosti v obci Předboj, neboť úsek, který zmiňujete ve svém dopise, dle vyjádření Obecní policie Líbeznice ani nikdy v minulosti (nevím, jak vzdálenou minulost máte na mysli) měřen nebyl.
O eventuálním opatření vybudování přechodu pro chodce na chodník ulice Hlavní z ulice Pod Kapličkou jsme již uvažovali, rovněž o vybudování přechodu pro chodce na chodník ulice Kojetická (propojovací chodníček z Východní Stráně) a to právě z důvodu bezpečného přecházení chodců vstupujících na komunikaci z obytných zón. V současnosti zpracováváme odborný podklad pro žádost ke zbudování těchto přechodů.

Pavla Příšovská
Starostka obce
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.310 sekund