znak Předboj
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Nové stránky

Nové stránky 07. úno 2017 22:44 #46

• sob204
Hezký večer vážený pane Nekolo,

nešlo o žádnou výstrahu. V Předboji žiju 11. rok a nepamatuju, že by to bylo jinak, pokud vím, Vy tady taky nebydlíte první rok. Pro popeláře v terénu je vylepená známka jediným vodítkem, zda mají a mohou popelnici vysypat, nebo nikoli. O tom, že je známka vydávána, hovoří obecní vyhláška. Úhrada je v tedy tomto případě jednou, nikoli však jedinou podmínkou pro vyprázdnění popelnice.

Všechny potřebné informace jsou sice dostupné na obecním webu, Vy jste si všiml a upozornil, že ne vždy jsou dobře dostupné.

Díky za pochopení

sob
Poslední úprava: 08. úno 2017 08:53 od sob204.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nové stránky 08. úno 2017 09:01 #47

Dobrý den, pane Soběslavský,

už poslední příspěvek k tomuto "tématu".
Nejsem znalý, v Předboji jsem krátce.
I proto jsem se tázal 6. 2. 2017 (13.00hod) emailem na možnost vyzvednutí známek. V 18.38hod jsem dostal odpověď
ať si známky vyzvednu v úřední hodiny. Někteří moji sousedé dostali z obce výzvu k vyzvednutí, jinak jim nebude proveden svoz.
S předstihem, tak aby mohli známky vyzvednout.

O vydávání známek skutečně hovoří vyhláška, konkrétně vyhláška o poplatku č. 1/2012, nehovoří o neprovedení svozu při nepřítomnosti známky. Vyhláška o 3/2012 v článku 5. hovoří o povinnostech uživatelů, kde stanovuje povinnost nádobu přistavit na rozhraní vozovky atd, o známce zde není zmínka.

Nechci se pouštět do právních výkladů atd., skutečně ani nejsem konfliktní člověk. Jen mne mrzí, že i když jsem se o vyzvednutí sám zajímal, úhradu s předstihem provedl, nádobu vyvezl, tak i přesto si mám s odpadem nakládat sám.

Martin Nekola

Nové stránky 08. úno 2017 09:36 #48

• sob204
Tak tedy naposledy dobrý den,

nezlobte se, ale letos jste dostal známku již počtvrté. I přesto uznávám, že doslovná informace pro neznalé občany nám z webu vypadla.

Pokud chcete dostávat více informací do mailu, tuto službu poskytujeme, ale je třeba o ni požádat, na okénku v úřadě jsou k tomu formuláře (souhlas potřebujeme kvůli zákonu o ochraně osobních údajů).

sob
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.279 sekund