znak Předboj

Archiv

Pejsky mám rád

 

Minulý týden mě před úřadem oslovila kamarádka slovy: "Ty seš ten, kdo nemá rád psy." Smála a myslela to samozřejmě v nadsázce. Bez nadsázky jsem ale opáčil, že to není pravda. Jen mám čím dál míň rád mnohé jejich páníčky.Dnes ráno jsem na travnatém pásu před domem napočítal exkrementy od cca 2-3 psů a daleko před sebou, v křižovatce ulic Kojetické a Pod Hřištěm jsem zahlédl jakéhosi většího psa v oblečku, zato bez vodítka, páníček špacíroval pár metrů za ním.

Včera před jednáním zastupitelstva mi jiná kamarádka telefonovala, protože jí v neděli útočili na kočárek na Západní Stráni dva psi vypuštění majitelkou z neoploceného pozemku. Chtěla, abych se o tom na jednání zmínil. Velká chyba je, že s manželem nezavolali policii (s "pejskařkou" si to ale vyříkali).

Pořád si myslím, že psi za nic nemůžou, trestat je třeba jejich majitele. Proto jsem požádal strážníky naší obecní policie o nekompromisní přístup v případě zjištění nějakého "psího" přestupku. Není možné, aby se v ulicích volně pohybovali psi bez dozoru. Neustále na tento nešvar upozorňujeme, přesto mají mnozí z nás stále pocit, že dokud nedošlo ke zranění, vlastně se nic neděje. Až se stane, bude už pozdě!

-sob-

Diskusní fórum

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies