znak Předboj

Archiv

Skládka přikryta

Bývalá černá skládka (stavebního odpadu) v ulici Pod Hřištěm byla zarovnána materiálem, který zbyl po loňském sázení stromů. Jinak řečeno, hromada, kterou jsme míjeli cestou na hřiště, je teď rozprostřena o pár desítek metrů dál. Ani kilogram materiálu tak nebyl použit pro soukromé účely.

Číst dál...

Umět se tak otočit

Řidiče, který se dnes otáčel v ulici Pod Hřištěm, bych na silnici nepřál potkat nikomu z nás.

Číst dál...

Nejen o přednosti zprava (AKTUALIZOVÁNO)

Kromě překračování rychlosti se v obytných zónách objevují další nešvary, třeba nedání přednosti vozidlům přijíždějícím zprava nebo (bezdůvodné?) vyjíždění mimo vozovku.

Číst dál...

Předjarní úklid, etapa první

Sluníčko hřálo, takže jsme nakládali, než byl vozík vrchovatý, fotodokumentace uvnitř. A čeho bylo nejvíc? Lahví od polské vodky Gieroj, PET lahví, lahví od levného českého alkoholu, obalů od zboží prodávaného v Bille, Tescu, Penny...

Číst dál...

Je to marný, je to marný, je to marný...

Právě proto ale nikdy nemůžeme skončit s osvětou. Ledničku i s jídlem kdosi vyhodil na cestě mezi Baští a Předbojí. Opravdu krásné zákoutí. Za popelnicemi na třídění odpad v ulici Pod Hřištěm jsme pro změnu našli ještě teplý bojler...

Číst dál...

Není pejsek jako pejsek, Maxík neplatí

Nevím, jestli to nebude vypadat divně, ale s pejsky, tedy spíše s jejich majiteli, mám dlouhodobě potíže. Teď zrovna s Maxíkem z Baště. Pan ředitel Maxíkovy školky se rozhodl nezaplatit nám za inzerci v obecním zpravodaji.

Číst dál...

Pes na vodítku není týrán!

Další z řady stížností na chování pejskařů dorazila na úřad. Při pátrání, jak to vlastně je s těmi vodítky jsem narazil na postarší, avšak stále platné stanovisko Ústřední komise pro ochranu zvířat, poradního orgánu ministra zemědělství.

Číst dál...

K čemu slouží patníky

Dnes cestou domů jsem si nemohl nevšimnout poškození části veřejné zeleně v křižovatce ulic Pod Hřištěm a U Prutníku. Už proto, že je z dálky vidět, že někdo hýbal patníkem.

Číst dál...

Nepořádek okolo silnic

Nejmenovaná Předbojačka dnes v podvečer vybírala odpadky z příkopu okolo silnice vedoucí okolo hřiště k "mělnické".
Děkuju.
-sob-

Pejsky mám rád

 

Minulý týden mě před úřadem oslovila kamarádka slovy: "Ty seš ten, kdo nemá rád psy." Smála a myslela to samozřejmě v nadsázce. Bez nadsázky jsem ale opáčil, že to není pravda. Jen mám čím dál míň rád mnohé jejich páníčky.

Číst dál...

Diskusní fórum

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies